Jdi na obsah Jdi na menu
 


II. Zpráva o činnosti 2008

12. 3. 2009

Pro oddíl Rtyně:

a

Zpráva o činnosti volejbalového oddílu žákyň

za rok 2008

Oddíl žákyň trénuje pod vedením Richarda a Dany Vajsarových a Evy Hrabové pravidelně 2x týdně v tělocvičně ZŠ a dále mají naše hráčky možnost se zúčastnit tréninků v hale a v tělocvičně ZŠ v Červeném Kostelci.

Na jaře roku 2008 jsme dosáhli několika vynikajících výsledků. V okresním přeboru starších žákyň náchodského okresu jsme se umístili na 2. místě za Jaroměří. Rovněž druhá skončila naše děvčata v krajském přeboru v minivolejbalu. Porazily nás jen dívky z Náchoda a za sebou jsme nechali dalších 15 družstev z celého kraje. V dubnu jsme za pomoci města a Sportuj s námi , zorganizovali již 3. ročník turnaje O pohár Jestřebích hor. Přihlásilo se tolik družstev, že jsme se byli donuceni maladší žákyně /6 družstev/ odehrát v Červeném Kostelci a starší /8 družstev/ ve Rtyni.

Dva poháry za 1. místo vybojovaly rtyňačky na turnaji v Kvasicích. V sobotu vyhrály ml. žákyně a v neděli zvítězily ve čtyřkách.

Krajský beachvolejbal žákyň v Dřevěnicích se také neobešel bez naší účasti. Druhé a třetí místo není vůbec špatné.

Největším oceněním naší trenérské práce byl výběr pěti hráček narozených po r. 1994 do KRAJSKÉHO CENTRA MLÁDEŽE. Dvě z nich jsou ze Rtyně.

Tato pětice absolvovala s dalšími vybranými hráčkami několik soustředění (jedno se konalo i ve Rtyni v P. – 17. 11.) a několik turnajů. Svoje působení v KCM pro rok 2008 tři z nich završily na Memoriálu Milana Kafky v Jablonci nad Nisou, což je turnaj krajských výběrů z celé ČR.

Školní rok jsme zakončili sranda utkáním proti rtyňskému učitelskému sboru a Poslední smečí v Červeném Kostelci.

Ani o prázdninách jsme nezaháleli. Soustředění v Rumburku i v Havlovicích se opět vydařilo.

Toho havlovického se zúčastnilo rekordních 28 účastníků.

Přípravný turnaj v Broumově měl prověřit naši formu před sezónou 2008 - 2009. 2. místo ledacos slibovalo.

V září jsme naši činnost zahájili náborem deseti nových volejbalových nadějí. V současné době máme 26 dívek a 2 chlapce v rozmezí od 1. do 9. třídy. Z toho 17 je žáky naší školy a 11 z Úpice, Zbečníku a Červeného Kostelce.

Naše pestrá činnost si však vyžaduje dostatek finančních prostředků a ty bohužel nemáme. Rozhodli jsme se proto přihlásit družstva mladších a starších žákyň do Krajského přeboru za Červený Kostelec. Po podzimní časti jsou mladší děvčata v kraji první a starší drží hezké 4. místo.

Rtyni děvčata reprezentují v krajském minivolejbale. 1. místem ve skupině si pro jaro 2009 zaručila umístění do 6. místa. „Béčko“ bude bojovat o 7. – 13. místo.

V  okresním přeboru starších žákyň náchodského okresu jsme po podzimu první.

29. 10. jsme v tělocvičně ZŠ uspořádali jednodenní intenzivní soustředění, kterého s zúčastnilo 20 hráček. 8 z nich bylo z řad přípravky.

Starší děvčata se letos skvěle zhostila role čerta, Mikuláše a anděla a připravila pro mladší spoluhráčky předvánoční překvapení. A to jak v tělocvičně na tréninku, tak na již tradičním Čertovském turnaji v Orlovně, který se málem nekonal, díky nedbalosti vedení haly.

Družstvo přípravky statečně bojovalo na turnaji v přehazované, kterou uspořádal OVS

v Trutnově místo tradičního turnaje žactva. Spolu s Jilemnicí jsme asi v současné době jediní v okrese Trutnov, kteří pracují se začínající volejbalovou mládeží. Proto nás překvapilo zamítnutí naší žádosti o dotaci spolkem Jestřebí hory, se zdůvodněním, že zde budou startovat registrované hráčky. Vždyť, který sport se dnes obejde bez registrace?

Do roku 2009 jsme vstoupili Zimním – lyžařsko-volejbalovým soustředěním v Radvancích, které hodláme zopakovat v březnu pro mladší žákyňky. První úspěch zažila i přípravka - 2. místo v přehazované.

Poslední naší akcí před touto výroční schůzí byla účast na mezinárodním turnaj v Polsku. Naše děvčata ve městě Kozienici nedaleko od Varšavy vybojovala 4. místo. A 4 družstva chtějí přijet na náš turnaj O pohár Jestřebích hor, na který jsme nezískali již zmíněnou dotaci.

A to nejlepší nakonec:

11. 3. bude jedna z našich hráček v Hradci Králové vyhlášena nejlepší mladší žákyní východočeského kraje za rok 2008.

Kolektiv trenérů : Richard Vajsar, Dana Vajsarová, Eva Hrabová