Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prázdninové aktivity 2012

5. 9. 2012

 

PRÁZDNINOVÉ AKTIVITY VOLEJBALOVÉHO ODDÍLU MLÁDEŽE

1. KEMPY

V prvním prázdninovém týdnu se tři naše hráčky zúčastnily volejbalového kempu v České Třebové. Pavlína Fišerová, Martina Hrabová a Silvie Hejzlarová trénovaly pod vedením současných i bývalých špičkových hráčů i trenérů národních výběrů a extraligových družstev /Luboš Vašina, Zdeněk Šmejkal, Jiří Šiller, Peter Goga, Tomáš Zedník, Petr Skála a další/. 14. ročníku kempu v České Třebové se zúčastnilo 120 frekventantů, na kurtech bylo v rámci večerních turnajů odehráno celkem 193 zápasů v různých modifikacích volejbalu (šestky, trojky, nudle, beach…) Věříme, že kemp byl pro dívky přínosem.

 

 

2. BEACH – Ideastav cup 2012

Ani o prázdninách nezahálela naše beachvolejbalová dvojice Silvie Hejzlarová a Zuzana Vajsarová. Beze strachu z kvalitních soupeřek bojovala děvčata na největším volejbalovém turnaji v ČR - Ideastav cupu 2012 v Praze na Pankráci. Hlavní pořadatel Saša Mráz byl 20. 6. hostem Snídaně s Novou a na Óčku jste mohli shlédnout reportáže a rozhovory účastků turnaje. Hlavní myšlenkou Ideastav cupu je podporovat juniorské hráče a hráčky a umožnit jim, společně s amatérskými hráči, turnajová utkání s profesionály. Už v základní skupině se naše dvojice setkala s finalistkami Mistrovství republiky do 18. a 20. let - Markétou Bendíkovou & Norou Havlínovou. S jedinou porážkou ze skupiny postoupila Silva se Zuzkou z 2. místa do další fáze turnaje. Tam na ně čekala dvojice Hana Třešňáková & Bára Třešňáková /obě sestry jsou v beachvolejbalové reprezentaci a mladší Hana spolu s Barborou Pilátovou obsadila na Mistrovství Evropy do 18. let 4. místo. Tento zápas měl být jednoznačnou záležitostí sester Třešňákových. Naše dvojice však zahrála výborně a nadělila favoritkám 1 set. Tato prohra 1:2 odsunula Zuzku a Sísu o boj o 5. - 6. místo. V tomto zápase si děvčata poradila se sestrami Dostálovými /Magdalena Dostálová - v beachvolejbalové reprezentaci, 1. místo v MČR do 18. let/ a obsadila konečné 5. místo. Dívky si dokázaly, že hrát se dá s každým soupeřem a trochu si spravily chuť z Mistrovství ČR žákyň, kde jim nepřál los. V konečném pořadí za sebou zanechaly i vítězku tohoto turnaje v Chodově  Gabrielu Gergelyovou.


 

pozice


 


 

body

1.

Markéta Bendíková & Nora Havlínová

11

2.

Nikola Vandasová & Alice Suchá

10

3.

Lucie Pehalová & Martina Jansová

9

4.

Hana Třešňáková & Bára Třešňáková

8

5.

Zuzana Vajsarová & Silvie Hejzlarová

7

6.

Kateřina Pospíšilová & Věra Janderová

7

7.

Gabriela Gergelyová & Štěpánka Gergelyová

6

8.

Nicole Dostálová & Magdalena Dostálová

6

9.

Barča Květoňová & Světlana Voděrová

5

10.

Tereza Červeňáková & Kateřina Vodáková

4

11.

Terka Kvapilová & Terka Stašáková

3


 

 


 

3. LETNÍ TURNAJE

18. 8. 2012 Lupenice – turnaj žen 

Pro juniorky je v přípravném období důležité sehrát náročné zápasy s kvalitními soupeři. Proto jsme zařadili do přípravy i turnaj žen. Po týdnu posilování a fyzičky byly dívky sice unavené, ale přesto si poradily s řadou ženských týmů hrající krajské a druholigové soutěže. Z dvanácti družstev obsadily juniorky TJ Baníku Rtyně 4. místo a nechaly za sebou např. druholigový Hronov.

19. 8. 2012 Lupenice – turnaj dorostenek a žákyň

Unavené juniorky zvládly i další zápasovou porci. V základní skupině pouze 1x remizovaly s extraligovým juniorským družstvem z Liberce. Tomu ve finále podlehly a získaly konečné 2. místo a cenu pro nejlepší hráčku turnaje – Zuzanu Vajsarovou.

Starší žákyně, které rovněž absolvovaly fyzickou přípravu, skončily 5. ze 13 družstev.

25. 8. 2012 – Bílá Třemešná – Memoriál Karla Pauluse

I. ročník turnaje pro kadetky a juniorky překvapil hráčky i trenéry především podporou místních obyvatel. Bylo vidět, že o volejbal v Bílé Třemešné je opravdu zájem. Místní družstvo bylo podporováno mohutným davem fanoušků. Naše starší žákyně v turnaji obsadily 3. místo.


 


 


 


 

4. SOUSTŘEDĚNÍ
1. část – Máchovo jezero – 3. – 8. 8. 2012

Cílem první části soustředění bylo postupné začleňování st. žákyň do družstva juniorek. Trénovali jsme hlavně příjem a taktiku podání, odstraňovali individuální nedostatky. Součástí přípravy byla i fyzička a trénink na písku.

2. část – Fyzická příprava 13. – 17. 8. 2012 /juniorky, st. žákyně/

Zahrnovala dvoufázové tréninky – posilování, vytrvalostní běh, plavání - Náchod, kolo – cca 30 km, rychlostní soutěže a také masáže.

3. část – Turnaje – 18. a 19. 8. 2012 /juniorky, st. žákyně/

4. část – Herní příprava – 19. – 24. 8. 2012 /mini, ml. žákyně, st. žákyně, juniorky/

 

Již sedmého volejbalového soustředění ve Velkých Svatoňovicích se zúčastnilo 37 dětí a 7 trenérů. Nejnáročnější byly pro hráče rozcvičky – každodenní cca 3 km výběh však zvládli i ti nejmenší. Dopolední a odpolední trénink, soutěže, hry, bazén v Trutnově, spinink v Úpici, masáže, turnaje, natáčení herních dovedností – to vše bylo součástí soustředění. Každý účastník si vyrobil své tričko a ti nejlepší si odvezli spousty cen za soutěže a dovednosti. Od září se hráčky zapojí do soutěží krajského přeboru – minivolejbal, mladší žákyně, starší žákyně, juniorky – 1. liga, Český pohár. Doufáme, že zúročí to, co tvrdě natrénovaly.

Trenéři volejbalové mládeže