Jdi na obsah Jdi na menu
 


I. Zpráva o činnosti 2008

12. 3. 2009

Pro oddíl ČK:

a

Zpráva o činnosti volejbalového oddílu žákyň

za rok 2008


Oddíl žákyň trénuje pravidelně 2x týdně v tělocvičně ZŠ a v hale a dále mají naše hráčky možnost se zúčastnit tréninků v tělocvičně ZŠ ve Rtyni v P.

V sezóně 2007 - 2008 jsme za Kostelec hrály 2 krajské soutěže. V mladších žákyních se děvčata umístila na 5. místě v kraji. A v minivolejbale na 8. z 18-ti družstev.

V  žákovském přeboru náchodského okresu jsme dosáhli 4. místa.

Dalších úspěchů dasáhla děvčata, ať už pod hlavičkou Rtyně nebo Kostelce, na řadě turnajů :

Kavatiny- 1. místo, Lupenice a 2. a 8. místo, O pohár Jestřebích hor 3. a 4. místo.

V krajském beachvolejbale obsadila děvčata 2. a 3. místo. První postupovali do republikového finále.

Největším oceněním naší trenérské práce byl výběr pěti hráček narozených po r. 1994 do KRAJSKÉHO CENTRA MLÁDEŽE.

Tato pětice absolvovala s dalšími vybranými hráčkami z oddílů celého kraje několik soustředění a turnajů. Svoje působení v KCM pro rok 2008 tři z nich završily na Memoriálu Milana Kafky v Jablonci nad Nisou, což je turnaj krajských výběrů z celé ČR.

V průběhu roku pořádáme rovněž několik soustředění. Zimního minisoustředění ve Rtyni

29. 2. – 2. 3. 2008 se zúčastnilo 22 hráček – zpestřením bylo absolvování spininku . Letní soustředění v Havlovicích absolvovalo 23 děvčat, 1 chlapec a 4 dospělí. Podzimního jednodenního soustředění ve Rtyni se kromě 12 st. žaček zúčastnilo i 8 členů přípravky.

Na kostelecké soustředění v Rumburku odcestovalo 6 hráček.

Přípravný turnaj v Broumově měl prověřit naši formu před sezónou 2008 - 2009. 2. místo ledacos slibovalo a rovněž vyhlášení nejlepší hráčky turnaje z našich řad. /hráno za Rtyni/

V září jsme naši činnost zahájili náborem nových volejbalových nadějí. V současné době trénuje 14 dívek a 3 chlapci. Připočteme-li 10 hráček ze Rtyně máme na další 3 roky obsazenou soutěž pro mladší, starší a nově i kadetky.

Do sezóny 2008- 2009 jsme za Kostelec přihlásili do krajského přeboru družstvo starších i ml. žákyň. Starší si drží v silné konkurenci slušné 4. místo /z 10/ a mladší nemají v současné době v kraji konkurenci. Podzim zvládli bez jediného prohraného setu. A o jejich kvalitě svědčí i 1. místo v silně obsazeném turnaji v Hradci Králové, kde si naše svěřenkyně hravě poradily s družstvy Moravské Třebové, Poličky, Pardubic, Svitav, Náchoda atd. Hrozící konkurenci vidíme pouze v družstvu Slávia Hradec Králové, které se stále zlepšuje.

V  okresním přeboru starších žákyň náchodského okresu jsme po podzimu druzí.

Několik mladších hráček startuje pod hlavičkou Rtyně v krajském minivolejbale. Na jaře bude hrát „Áčko“o 1. – 6. místo a „Béčko“ o 7. – 13. místo z v kraji.

Družstvo přípravky statečně bojovalo na turnaji v přehazované, kterou uspořádal OVS

v Trutnově místo tradičního turnaje žactva. Po dvou kolech obsadili naši nejmladší hezké 3. místo.

Do roku 2009 jsme vstoupili Zimním – lyžařsko-volejbalovým soustředěním v Radvancích, které hodláme zopakovat v březnu pro mladší žákyňky.

Společně s trenérkami nastoupily st. žákyně do Zimním poháru žen. A 7. března budou ve Dřevíči bojovat o 5. – 10. místo ze 16-ti přihlášených ženských družstev.

26. 2.- 1. 3. nás čeká mimořádná akce. Zúčastníme se mezinárodního turnaje v Polsku, v městečku Kozienice nedaleko od Varšavy.

Úspěchy jednotlivkyň:

Lucie Macková – nabídka studia v Brně a Liberci

Aneta Podstavcová - nabídka studia v Liberci

                           12. místo v celorepublikových testech

Zuzana Vajsarová - nabídka studia v Liberci

                          nejlepší ml. žákyně kraje za rok 2008Kolektiv trenérů : Richard Vajsar, Dana Vajsarová, Eva Hrabová