Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva o činnosti volejbalového oddílu žákyň

8. 2. 2008
 

Zpráva o činnosti volejbalového oddílu žákyň 2007

a

Oddíl žákyň trénuje pravidelně 2x týdně v tělocvičně ZŠ a dále mají naše hráčky možnost se zúčastnit tréninků v hale v Červeném Kostelci. Od možnosti hrát ve zdejší hale jsme museli upustit z nedostatku finančních prostředků a využíváme ji pouze pro turnaje přibližně 3x v roce.

Do roku 2007 jsme vstoupili účastí v Okresním poháru Trutnov a po 4 turnajích jsme se umístili na 2. místě v kategorii mladších žákyň.

Starší žákyně jsme přihlásili Zimního poháru okresu Náchod a v sérii tří turnajů se jim podařilo obsadit 3. místo.

14. 4. 2007 jsme zorganizovali turnaj pod názvem „O pohár Jestřebích hor“. Zúčastnilo se ho 11 družstev z celého kraje . Ozdobou byly výkony hráček z Rychnova nad Kněžnou, Třebechovic, Jaroměře nebo Trutnova. Mimořádnou radost jsme měli z vítězství našeho družstva v kategorii mladší.

V jarní části krajského přeboru v minivolejbalu se nám také dařilo a po vítězství ve 3. finálové skupině jsme obsadili celkové 13. místo v kraji, což na první rok v této soutěži není vůbec špatné.

V  náchodské okresní soutěži st. žákyň se nám příliš nedařilo. Sezónu jsme ukončili 5. místem.

26. – 27. května 2007 jsme odjeli na náš první velký turnaj v Lupenicích . Získávali jsme zde cenné zkušenosti s družstvy z celé České republiky a dokonce jsme odehráli i utkání s družstvem Polska, které jsme měli ve skupině.

Na dalším velkém turnaji byla naše účast úspěšnější. Z Albrechtic 23. 6. jsme si odvezli 3. a 6. a 11. místo z 15 družstev.

V červnu jsme na kurtech v Červeném Kostelci zorganizovali turnaj v minivolejbale. Zde jsme také odměnili nejlepší hráčky sezóny 2006- 2007. A za pravidelnou účast na trénincích jsme rozdali oddílová trička. Sezónu jsme ukončili na Poslední smeči v Červeném Kostelci přátelským zápasem.

Nové soutěžní období zahajujeme tradičně týdenním soustředěním ve sportovním areálu v Havlovicích. I po částečné obměně teamu se o lepší výkony na hřišti snažilo 14 žákyněk ze Rtyně a 6 z Kostelce. Sousředění jsme ukončili účastí na Memoriálu Slávky Stroubelové v Broumově 25. 8. 2007 pěkným 3. místem.

Do sezóny 2007- 2008 jsme děvčata přihlásili do Okresního přeboru st. žákyň v Náchodě , kde po podzimní části drží krásné 2. místo. Rovněž druhým místem jsme ukončili Krajskou soutěž v minivolejbalu, což nás řadí mezi nejlepších 6 teamů kraje.

Naše žákyně rovněž tvoří základ družstva hrající Krajský přebor mladších žákyň přihlášenou z finančních důvodů za Červený Kostelec. Po základní části jsme třetí a na jaře budeme bojovat 1. – 5. místo v kraji.

13. 10. 2007 jsme uspořádali 2. turnaj „O pohár Jestřebích hor“ a ani zde se naše děvčata neztratila. Stejná sestava, která vyhrála jarní turnaj ml. žákyň, se umístila na 3. místě mezi staršími žačkami. O dobré pověsti turnaje svědčí účast dvou družstev Slavie Hradec Králové, Trutnova, Broumova, Rychnova, Dvora a dalších.

Velmi oblíbenou akcí je také Čertovský turnaj dvojic dětí a dospělých s mikulášskou nadílkou.

Rok 2007 jsme ukončili Vánočním turnajem v Hradci Králové, kterého se zúčastnilo 33 družstev z celé České republiky v kategoriích od mladších žáků po juniory. My jsme byli zařazeni do kategorie st. žáků, žaček a kadetek a obsadili jsme 8. místo ze 13. družstev.

Pestrou celoroční činnost prokládáme ještě účastí některých hráček na turnajích dospělých / Batňovice, Havlovice/ a návštěvou utkání kadetek a žen ve Zbečníku a Červeném Kostelci.

Od ledna r. 2008 máme vlastní žákovské stránky: https://volejbal-rtyne.estranky.cz/

Kolektiv trenérů:  Dana Vajsarová

                         Eva Hrabová

                         Richard Vajsar